Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vihased ja õlised...
 
PealehtPealeht  PortalPortal  FOORUM  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 Esiosas midagi kõver

Go down 
3 posters
AutorTeade
jannoke




Postituste arv : 21
Join date : 19/11/2010

Esiosas midagi kõver Empty
PostitaminePealkiri: Esiosas midagi kõver   Esiosas midagi kõver EmptyEsm Mai 09, 2011 2:24 pm

Midagi on esiosas kõver. Keres ei tundu olevat, aga kindlalt ei ütle.

Mõtlesin et ehk on kellegil juba ette tulnud. Mure selline, et kui keeran rattad ühele poole välja, siis on kõik ok. Kui rattad on otse keeratud, siis on ka ok. Kui rattad on paremale välja keeratud, siis on vasak esimene ratas ~3cm õhus affraid



(Vaata päikesevarju vasakul esimesel rattal)
Esiosas midagi kõver DSC_0053_resize
Esiosas midagi kõver DSC_0056_resize
Tagasi üles Go down
mart1n

mart1n


Postituste arv : 257
Join date : 25/08/2009
Age : 44
Asukoht : Rapla

Esiosas midagi kõver Empty
PostitaminePealkiri: Re: Esiosas midagi kõver   Esiosas midagi kõver EmptyNelj Mai 12, 2011 4:21 pm

Raami enda propelleris olekut saab muidu kontrollida niidi või nööriga, vead selle nööri risti tagant võlli kinnituselt ette ja teiseltpoolt samamoodi, hea on seda teha kui raam on juppidest puhas, istme ja mootori peaks vähemalt eemaldama ja nöörile kõikides nurkades samad kinnituspunktid panema. Nöör siis peaks ristumiskohas samal tasapinnal olema.
Su foto järgi tundub, et päris sirge see raam just pole, nii et kontrolli üle. (PS. väga ilusti värvitud raam muidu)

Martin
Tagasi üles Go down
jannoke




Postituste arv : 21
Join date : 19/11/2010

Esiosas midagi kõver Empty
PostitaminePealkiri: Re: Esiosas midagi kõver   Esiosas midagi kõver EmptyReede Mai 13, 2011 3:42 am

Kusjuures kui sa nüüd ütled, siis pildi järgi ütleks jah, et kõver on , aga ütleks et on kõver paremalt poolt hoopis üles poole. See aga ei klapi sellega, et miks vasak pool siis üleval on. Telefoni fotoobjektiiv võib ka natukene petlik olla. Aga hea mõte nööri kohta. Mootori eemaldus ei ole veel väga hull - ainult neli polti lahti lasta ja hammakas ja trossid. Ei jõudnud kokku panna. Kahju lihtsalt et ei tulnud selle peale, et seda enne kontrollida, kui kõik raam oli puhas, sest see jama oli mul suht algusest peale aga siis ma mõtlesin et mul garaazis on ebaühtlane põranda pind. Ma olen ise selle kardiga sõitnud umbes 300m kokku. Siis mõtlesin et teeks asja korda.

Nädalavahetus tuleb. Siis jälle asja kallal (nii nagu ta on läind viimased paar kuud).

Siin pilt, kui rool teiselepoole on keeratud ka:
Esiosas midagi kõver DSC_0054_resize
Tagasi üles Go down
mart1n

mart1n


Postituste arv : 257
Join date : 25/08/2009
Age : 44
Asukoht : Rapla

Esiosas midagi kõver Empty
PostitaminePealkiri: Re: Esiosas midagi kõver   Esiosas midagi kõver EmptyPüh Mai 15, 2011 2:56 pm

Lisaks kontrolli esirataste kokkujooks ka ära. Kõige magusam on seda asja teha sepetsiaalse laseriga, aga ehk ajab mingi suvaline mõõdupulk ka asja ära. Pilt jälle petlik, aga selline tunne, et eestpoolt vaadates keerab vasak ratas rohkem välja. Aga eks see silmamõõt ongi kõige täpsem mõõt Very Happy
Tagasi üles Go down
jannoke




Postituste arv : 21
Join date : 19/11/2010

Esiosas midagi kõver Empty
PostitaminePealkiri: Re: Esiosas midagi kõver   Esiosas midagi kõver EmptyPüh Mai 15, 2011 5:42 pm

mart1n kirjutas:
Lisaks kontrolli esirataste kokkujooks ka ära. Kõige magusam on seda asja teha sepetsiaalse laseriga, aga ehk ajab mingi suvaline mõõdupulk ka asja ära. Pilt jälle petlik, aga selline tunne, et eestpoolt vaadates keerab vasak ratas rohkem välja. Aga eks see silmamõõt ongi kõige täpsem mõõt Very Happy
Esiratase kokkujooks on nagu on - selle ma ise reguleerisin nii hästi kui ma suutsin.

Aga jah, nii ta on. Asi on kõver - vasak pool on 9mm kõrgemal kui parem pool. See kõveraks läheb kere keskosast ja üllataval kombel on esitoru jälle sirge. Ehk siis konkreetselt on üks vasak toru (kus küljes ka ratas) kuni keskohani kõver. Seda ka näha kui kere ilma ratasteta vastu maad lasta - ~7-8mm jääb õhku maa ja kere vahele (teisel pool on kere vastumaad). Proovisin seda painutada prussiga, aga hullult paindub ainult..ja siis tõmbab ennast jälle tagasi.
Lisaks siis see, et üks rehv on ~1-1.5cm väiksema ümbermõõduga, kuna on väga ära kulunud. Vahetan täna rehvid ka ära. Siis on asi võrdsem.

Teen täna proovi - panen prussi risti kere alla taha sinna kohta, kust ta hakkab kõveraks minema ja panen teise prussi esiosa alla. Kasutades ära käepäraseid vaheneid - surun korvtõstuki nokaga vasaku nurga peale (seal kus on rattakinnitus). Vaatab kas annab tulemust.

See laseri mõte on hea - ma vast leian kaks "pliiats" laserit. Need saab suhteliselt hõlpsalt ratta peale kinnitada ja jäävad kindlasti paralleelsed. Siis vaatab mis tulemus on. TÄnud näpunäite eest.
Tagasi üles Go down
jannoke




Postituste arv : 21
Join date : 19/11/2010

Esiosas midagi kõver Empty
PostitaminePealkiri: Re: Esiosas midagi kõver   Esiosas midagi kõver EmptyKolm Mai 18, 2011 11:47 pm

Nonii... sain umbes tõstukiga painutades 5mm õigemaks seda vasakut külge..väga õudne oli vaadata kui kõveraks raam läks ja kui surve maha võtsin , siis jooksi vanasse seisu tagasi. Tõstsin ühelt pool ühe seibpuksi allapoole ja teiseltpoolt ülespoole. Tulemuseks on see, et kui ühele poole keerata rattad välja siis on vastasküljel 4-5mm vahet ja kui teiselepoole keerata, siis on vastasküljel 5-6mm ratas õhus.

Good enough for me praegu bounce . Keerab ka oluliselt paremini nüüd. Kokkujooksu peab natukene veel vaatama, sest vabalt lükates jookseb õrnalt paremale.



Tagasi üles Go down
mart1n

mart1n


Postituste arv : 257
Join date : 25/08/2009
Age : 44
Asukoht : Rapla

Esiosas midagi kõver Empty
PostitaminePealkiri: Re: Esiosas midagi kõver   Esiosas midagi kõver EmptyLaup Mai 28, 2011 1:21 am

Päris õige vidin esisilla reguleerimiseks, maksab ainult ulme hinda.
Esiosas midagi kõver V2inox
Esiosas midagi kõver V2inoxon
Tagasi üles Go down
Huvliline




Postituste arv : 3
Join date : 19/06/2014

Esiosas midagi kõver Empty
PostitaminePealkiri: samajama   Esiosas midagi kõver EmptyLaup Okt 04, 2014 11:26 pm

Tervist!
Mul kardil täpselt sama probleem, ehk oskate soovitada mis teha või kuhu pöörduda ?
Tagasi üles Go down
mart1n

mart1n


Postituste arv : 257
Join date : 25/08/2009
Age : 44
Asukoht : Rapla

Esiosas midagi kõver Empty
PostitaminePealkiri: Re: Esiosas midagi kõver   Esiosas midagi kõver EmptyNelj Okt 09, 2014 6:47 pm

Tsiteerin: :
Tervist!
Mul kardil täpselt sama probleem, ehk oskate soovitada mis teha või kuhu pöörduda ?

Kas eespool antud soovitused ei andnud tulemust?
Tagasi üles Go down
Huvliline




Postituste arv : 3
Join date : 19/06/2014

Esiosas midagi kõver Empty
PostitaminePealkiri: Re: Esiosas midagi kõver   Esiosas midagi kõver EmptyTeis Okt 14, 2014 11:57 pm

sain asja korda lihtsalt peale "astudes".
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Esiosas midagi kõver Empty
PostitaminePealkiri: Re: Esiosas midagi kõver   Esiosas midagi kõver Empty

Tagasi üles Go down
 
Esiosas midagi kõver
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
 :: Remondi teema :: Kere-, sisuremont, -ehitus, -hooldus-
Hüppa: