Vihased ja õlised...

HomeHome  PortalPortal  FOORUM  CalendarCalendar  KKKKKK  OtsiOtsi  Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri  KasutajagrupidKasutajagrupid  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

Share | 

Kart 50ccm made in ensv

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down 
Mine lehele : Previous  1, 2, 3  Next
AutorTeade
sass

Postituste arv : 48

PostitaminePealkiri: Re: Kart 50ccm made in ensv   Püh Jan 26, 2014 3:57 pm

pole ikka vastust saanud. Kas sul on olemas tagumise keti hammasratta kinnitus (see osa mis jääb võlli ja hammaka vahele et hammkas võllil kinni oleks) kui on siis pilti paluks. mul puudu see ja tahaks näha milline see on. Aitäh!
Tagasi üles Go down
sloppi1234

Postituste arv : 116

PostitaminePealkiri: Re: Kart 50ccm made in ensv   Püh Jan 26, 2014 4:03 pm

See näeb välja nagu ratta kinnitus rumm,lihtsalt poldi kinnitus kohad on vastavad.Lähed treiali juurde koos hammakaga ja ütled ,et on vaja vot sellist asja ja küll ta aru saab.

Rivo
Tagasi üles Go down
hundu615

Postituste arv : 234

PostitaminePealkiri: Re: Kart 50ccm made in ensv   Püh Jan 26, 2014 11:00 pm

sass kirjutas:
pole ikka vastust saanud. Kas sul on olemas tagumise keti hammasratta kinnitus (see osa mis jääb võlli ja hammaka vahele et hammkas võllil kinni oleks) kui on siis pilti paluks. mul puudu see ja tahaks näha milline see on. Aitäh!

Mul vaja ka lasta see treida alles.Sel hallil raamil oli küljes ja ise treitud samamoodi.
Tagasi üles Go down
hundu615

PostitaminePealkiri: Re: Kart 50ccm made in ensv   Nelj Jan 30, 2014 2:03 am

Nüüdseks kõik asjad värvimises....VIST,hakkasin seda halli raamiga karti nokkima,painutasin raami sirgeks,keevitasin,käiasin ja võtsin kinni roostetanud piduri silindri lahti,õnneks kõik asjad terved sees ja vaja ainult mansette ning puhastust. Punasel raamil on piduri sadul trossiga,hallil õliga.
Siis hakkasin mõtlema,et kuidas hallil kardil originaalis bensiini etteanne käis,kuna võllil eksentrik puudub,mis on olemas aga punasele raamile käival võllil.
Halli raamiga kardil on mootori kinnitus kronsal imelik metallist toru jupp,kuhu käib ilmselgelt voolik,asja edasi uurides selgus,et see kodukootud pole,vaatasin mootorit ja sel on puuritud auk silindrist ca 4-5 cm allapoole karterisse kus pöörleb väntvõll. Sai halle ajurakke nati ragistatud ja välja raalitud,et karteris peaks mootori käimisel ju tekkima mingisugunegi rõhk,mis siis suunatakse vooliku kaudu paaki,mille tulemusena kütus karbussi surutakse.Keegi targem võiks mu mõttevälgatusi siis kas kinnitada või ümber lükata.
Pilte teen siis kui asjad värvimisest tagasi.
Tagasi üles Go down
martinto

Postituste arv : 22

PostitaminePealkiri: Re: Kart 50ccm made in ensv   Nelj Jan 30, 2014 3:57 am

Karteris on ikka vaakum, mis paneb bensiinipumba tööle.
Siit saad täpsemalt lugeda: http://foorum.motokuur.ee/viewtopic.php?t=20296
Tagasi üles Go down
hundu615

PostitaminePealkiri: Re: Kart 50ccm made in ensv   Nelj Jan 30, 2014 2:44 pm

Tänud vastamast,aga motokuuris viidatud pumba lingilt ei näe pumpa,küsimus selline,et kus kohast selilist pumpa otsida.
Tagasi üles Go down
martinto

PostitaminePealkiri: Re: Kart 50ccm made in ensv   Nelj Jan 30, 2014 3:53 pm

hundu615 kirjutas:
Tänud vastamast,aga motokuuris viidatud pumba lingilt ei näe pumpa,küsimus selline,et kus kohast selilist pumpa otsida.
Siit näiteks: http://www.roli.ee/index.php?class=catalog&action=viewObject&cat_id=319&lang=ee&id=392&page=0&scid=8
Aga kui oled ebay-ga "sina" peal, siis seal liigub neid soodsamalt.
Tagasi üles Go down
Taavi

Postituste arv : 117

PostitaminePealkiri: Re: Kart 50ccm made in ensv   Nelj Jan 30, 2014 4:10 pm

Tagasi üles Go down
hundu615

PostitaminePealkiri: Re: Kart 50ccm made in ensv   Nelj Jan 30, 2014 4:43 pm

Tänud taavi,lähen kohe motokeskusest läbi.
Tagasi üles Go down
hundu615

PostitaminePealkiri: Re: Kart 50ccm made in ensv   Reede Jan 31, 2014 1:12 am

Pump olemas,nüüd aga kaasfoorumlased äkki lahendate lk 2 antud rummu probleemi ka ära,kas pole siis kellelgi üle.
Tagasi üles Go down
Roadrunner16

Postituste arv : 168

PostitaminePealkiri: Re: Kart 50ccm made in ensv   Reede Jan 31, 2014 4:19 am

Tervist, ma saaksin su rummu probleemi lahendada! Pakuksin siis enda 50 se raami. Seal on tagasild koos kõigega küljes. Olen nõus selle asjalikule inimesele sümboolse summa eest loovutama, kuna ise 50 sega tegeleda ei viitsi.

Tervitades, Tanel
Tagasi üles Go down
Taavi

Postituste arv : 117

PostitaminePealkiri: Re: Kart 50ccm made in ensv   Reede Jan 31, 2014 4:31 pm

Tagasi üles Go down
hundu615

PostitaminePealkiri: Re: Kart 50ccm made in ensv   Laup Veeb 01, 2014 11:01 pm

Natuke on edusamme tehtud.......

.....ja põhisüüdlane,kes pidi sellises seisus karti nähes piltlikult öeldes end täis laskma.
Tagasi üles Go down
sloppi1234

PostitaminePealkiri: Re: Kart 50ccm made in ensv   Püh Veeb 02, 2014 1:06 am

Väga kena kart paistab tulevat! Ilmud sellega suvel mõnele üritusele ka?

Rivo
Tagasi üles Go down
hundu615

PostitaminePealkiri: Re: Kart 50ccm made in ensv   Püh Veeb 02, 2014 1:36 am

Plaan olla väljas kindlasti 4 kardiga Kuningamäe jaanikardil ja allipere karikal.Oleme mõelnud ka osaleda foorumis korraldatavatel hobikatel,aga siin üks aga,nimelt eelmine aasta kohe kui esimest korda osa võtsime siis otsustas üks härra mu vanemast poisist kasvõi üle sõita,et ette otsa jõuda ja kui suu julgesin lahti teha pidi pärast mõne õlle pruukimist mulle veel pasunasse sõitma,et julgesin midagi öelda.Peale selle vahejuhtumi, oli muidugi kõik positiivne hästi abivalmid ja sõbralikud inimesed.
Hobisarjas tuleks rohkemate võistlejate korral eraldi klasse tegema hakata. nt nii nagu jaanikardil
Tagasi üles Go down
sloppi1234

PostitaminePealkiri: Re: Kart 50ccm made in ensv   Püh Veeb 02, 2014 1:56 am

Õige oleks jah rohkem klasse teha,minu kandist tuleb  terve hunnik cz'te ,paljudel külgsiibrid jms,ning kes hakkavad retro klassis sojuzidega koos sõitma.Ma kujutan ette ,et Sojuziga korraliku cz'i vastu on ikka päris keeruline sõita.Samas kui sojuz/cz lahku lüüa siis võib juhtuda ,et stardis pole lihtsalt piisavalt sõitjaid.

Rivo
Tagasi üles Go down
hundu615

PostitaminePealkiri: Re: Kart 50ccm made in ensv   Püh Veeb 02, 2014 2:02 am

Ma saan aru kui ühisstardis rotax, 100 vaba, sojuz,minsk,cz,raket120 aga nt kuni 100kuubikut võiks eraldi start olla,ma ei kujuta ette kuidas mu 8 aastane oma 50nesega rotaxite ja cz-ide vahel kööberdab.
Retro ja tänapäev tuleks eraldada,minuarust retrokatel rohkem silmailu ja nostalgja laks, kui võistlusmoment.
Eks näeb,kui ikka kohale tuleb ja lapsed oma kulguritega vanameeste rakettide vahel sõitma peab siis absurd,lähen ja sõidan oma perega niisama nädala vahetustel.
Tagasi üles Go down
sloppi1234

PostitaminePealkiri: Re: Kart 50ccm made in ensv   Püh Veeb 02, 2014 2:30 am

Viimastel harrastajate kardisõitutel oli micro klass eraldi.Ma arvan ,et seal saaks 50 kuubikulistega suht normaalselt sõita.Retro klassil oli ka mõni etapp eraldi start,(see sõltus vist sõitjate arvust)

Rivo
Tagasi üles Go down
hundu615

PostitaminePealkiri: Re: Kart 50ccm made in ensv   Püh Veeb 02, 2014 2:52 pm

See jah normaalne.
Tagasi üles Go down
hundu615

PostitaminePealkiri: Re: Kart 50ccm made in ensv   Kolm Veeb 05, 2014 12:05 am

Vaja abi sädeme saamisel,pole õrna aimugi kuhu mis juhtmed jooksevad.Halliks karbiks 4-jakandiline K3T-1A,välja tuleb 3 otsa pistikusse,kõik sinist värvi.
Süüte pooliks ümmargune must pisike junn,2 emast otsa + küünlajuhe.Kas suudab keegi selgeks teha mis kus läheb.
Tagasi üles Go down
martinto

PostitaminePealkiri: Re: Kart 50ccm made in ensv   Kolm Veeb 05, 2014 12:39 am

Jällegi aitab motokuur, seal on KET-1A skeem olemas ja tähistused lahti seletatud.
Mul on süüde selle laiema halli karbiga ja skeem selline ning sellega sain korra kardi ka tööle, enne kui laiali võtsin.
Süütepool on kirjelduse järgi mul samasugune, must madal junn. Tõesti seal ei ole kirjas kumb + kumb - klemm. Ma panin juhtmed nii, kuidas juhtus, üks siis hallist karbist ja teine kerekülge massi ja läks õnneks. Võib olla tal polegi vahet kumb on kumb Very Happy
Tagasi üles Go down
sass

PostitaminePealkiri: Re: Kart 50ccm made in ensv   Kolm Veeb 05, 2014 12:55 am

Ma nüüd ei saanudki aru kas martinto vastas küsimusele aga hundu pane paar pilti missugused jupid sul on elektrisüsteemist. eks oskan aidata. delta mopeedil panin isegi need juhtmed umbes ja läks tööle.  Very Happy 
Tagasi üles Go down
martinto

PostitaminePealkiri: Re: Kart 50ccm made in ensv   Kolm Veeb 05, 2014 3:50 pm

Vastus oli ikka küsimusele, sõnade "motokuur" ja "selline" peal klõpsates tulevad uued lingid lahti, kus on skeemid ja pikemalt seletatud.  
Arvatavasti on tal tavaline mopi genekas, millel on tähistused Д, Д1, 0 ja 3. KET-1A karbil vastavalt Д, K, Г. Juhtmed tuleks vedada siis vastavalt alustades generaatorist hallikarpi: Д--Д, 3--Г, Д1 generaatorilt ühendad massi kere küljes ja hallist karbist K juurest viid juhtme süütepooli + klemmile. Süütepooli - klemm samamoodi kuhugi kerekülge massi ja peaks toimima. Suretuslüliti saad ka teha, kui vead KET-1A karbist Д alt veel ühe juhtme lülitini ja lülitit vajutades läheb ta massi.
Aga minu soe soovitus oleks teha süsteem kohe selle teise halli karbi peale ja see KET-1A kõrvale jätta. Esiteks see teine karp on vastupidavam, kuna on vahtu täis. KET-1A-l murrab vibratsiooniga kondekate jalakesed ära ja kutu ta ongi. Ning teiseks, KET-1A karpi pole võimalik enam poest osta, kui peaks läbi minema. Selle esimese saab igast vene mototehnikaga tegelevast poest.
Segane jutt, aga vast saad aru :)Motokuuri lingil on skeem ja seal on see kõik ilusti näha.
Tagasi üles Go down
sass

PostitaminePealkiri: Re: Kart 50ccm made in ensv   Kolm Veeb 05, 2014 11:27 pm

aa, eelmine kord kui vaatasin siis millegi pärast polnud need sõnad lingina... mina igaljuhul oma kardile kavatsen tavalise mopeedi hallikarbi ja süütepooli ja peale panna ja mingise on off lüliti, rohkem pole vaja.
Tagasi üles Go down
hundu615

PostitaminePealkiri: Re: Kart 50ccm made in ensv   Nelj Veeb 06, 2014 2:04 am

martinto kirjutas:
Vastus oli ikka küsimusele, sõnade "motokuur" ja "selline" peal klõpsates tulevad uued lingid lahti, kus on skeemid ja pikemalt seletatud.  
Arvatavasti on tal tavaline mopi genekas, millel on tähistused Д, Д1, 0 ja 3. KET-1A karbil vastavalt Д, K, Г. Juhtmed tuleks vedada siis vastavalt alustades generaatorist hallikarpi: Д--Д, 3--Г, Д1 generaatorilt ühendad massi kere küljes ja hallist karbist K juurest viid juhtme süütepooli + klemmile. Süütepooli - klemm samamoodi kuhugi kerekülge massi ja peaks toimima. Suretuslüliti saad ka teha, kui vead KET-1A karbist Д alt veel ühe juhtme lülitini ja lülitit vajutades läheb ta massi.
Aga minu soe soovitus oleks teha süsteem kohe selle teise halli karbi peale ja see KET-1A kõrvale jätta. Esiteks see teine karp on vastupidavam, kuna on vahtu täis. KET-1A-l murrab vibratsiooniga kondekate jalakesed ära ja kutu ta ongi. Ning teiseks, KET-1A karpi pole võimalik enam poest osta, kui peaks läbi minema. Selle esimese saab igast vene mototehnikaga tegelevast poest.
Segane jutt, aga vast saad aru :)Motokuuri lingil on skeem ja seal on see kõik ilusti näha.

Tänud,et selle skeemi nüüd puust ja punaseks ka tegid,asi korras ja säde olemas.Paika sai täna tagavõll,iste ja mõned trossid,homme hakkan summutiga tegelema siis veel trossidega ja lasen uue piduri ketta treida,siis mõned tagumised hammaksad,ah ja tänud Tanelile,raam käes ja rummud juba uue võlli küljes.
Tagasi üles Go down
Sponsored content

PostitaminePealkiri: Re: Kart 50ccm made in ensv   

Tagasi üles Go down

Kart 50ccm made in ensv
Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Tagasi üles 
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 3Mine lehele : Previous  1, 2, 3  Next