Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vihased ja õlised...
 
PealehtPealeht  PortalPortal  FOORUM  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

 

 sassi kart 50cm3

Go down 
5 posters
Mine lehele : 1, 2  Next
AutorTeade
sass

sass


Postituste arv : 48
Join date : 15/10/2011
Age : 25
Asukoht : Tartumaa, Nõo

sassi kart 50cm3 Empty
PostitaminePealkiri: sassi kart 50cm3   sassi kart 50cm3 EmptyReede Okt 28, 2011 1:18 pm

Tere! ostsin 2011 suve lõpus endale kardi raami. Eputada ei ole veel midagi erilist. Olemas olid sellel rattad keeramis süsteem ja iste anti ka kaasa koos originaal piduriga. Iste oli mingi aiatool ilma jalgadeta. Pidur oli päris poolik aga seda on juba natuke restaureeritud. mõtlen kas panen üldse selle piduri. Kardil esipidureid ei ole ja minuarust need ei mahugi sinna ära. kart keeras ka mingit moodi aga mitte kaua, kuna vaatasin kas seal annab midagi regulleerida aga seal ei ole midagi teha, tuleb valida kas rataste kokkujooks on suur või tuleb leida raha ja uued jupid osta kuna seal igasugused otsad ära lõigutud. :xPraeguseks on tehtud järgmised asjad:raam värvitud, tagaratta laager vahetatud, ostetud mootor (V-50) ja ka praegu lahti võetud.
vaja on veel teha: mootor tööle saada ehk vaja uusi kolvirõngaid, sidurit ja väntvõlli. vaja korralikku piduri süsteemi; trossid ja iste vaja paika panna; summuti õige nurga alla saada ehk lõigata ja keevitada.
kart oli alguses sellinesassi kart 50cm3 8270423414


peale värvimist ja kokku panemistsassi kart 50cm3 Dsc00579t



sassi kart 50cm3 Dsc00613ae


hmm kas seal keevituse asemel ei peaks sidur olema? Sad
Homme peaksin veel ühe mootori saama ja loodan et seal on neid juppe mida vaja või siis saab tolle mootori peale panna.


Viimati muutis seda sass (Kolm Juul 03, 2013 12:36 pm). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles Go down
sass

sass


Postituste arv : 48
Join date : 15/10/2011
Age : 25
Asukoht : Tartumaa, Nõo

sassi kart 50cm3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: sassi kart 50cm3   sassi kart 50cm3 EmptyReede Okt 28, 2011 1:22 pm

affraid Miks see foorum pildid nii suureks teeb? ja üks pilt läks ikka vale suurusega (liiga väike).
Tagasi üles Go down
sass

sass


Postituste arv : 48
Join date : 15/10/2011
Age : 25
Asukoht : Tartumaa, Nõo

sassi kart 50cm3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: sassi kart 50cm3   sassi kart 50cm3 EmptyLaup Okt 29, 2011 10:48 pm

Täna sain veel ühe V-50 mootori Very Happy ja kolm kasti varuosi nt: käigukasti hammasrattad, sidur ja sidurikattad, silinder ja veel muid juppe. kõigepealt vaatan kas uus mootor töötab ja kui ei tööta siis tuleb hakata kahest mootorist ühte kokku laduma Neutral ja sinna juppe juurde panema.
Tagasi üles Go down
Rawtech

Rawtech


Postituste arv : 76
Join date : 13/08/2011
Age : 44
Asukoht : Tartumaa/Nõo

sassi kart 50cm3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: sassi kart 50cm3   sassi kart 50cm3 EmptyTeis Apr 03, 2012 9:42 pm

Kuidas taastamine edeneb kas juba varsti saab Nõo vahel mingit karmimat kärnatamist kuulda? Very Happy
Tagasi üles Go down
https://www.facebook.com/#!/profile.php?id=100001749867079
sass

sass


Postituste arv : 48
Join date : 15/10/2011
Age : 25
Asukoht : Tartumaa, Nõo

sassi kart 50cm3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: sassi kart 50cm3   sassi kart 50cm3 EmptyKolm Mai 02, 2012 2:43 am

Mootor on olemas ja koos. Mootoritest mul veel puudust ei tule, sest riiulil seisavad veel kolm mootorit (v-50,v-50m ja v-501) ja üks mootor mis läheb kardile peale(veel üks
v-50). Hetkel seisab asi tagasilla taga, sest see on ühest otsast kõver ja kiilu soon on ka haamriga kokku tambitud.
Küsingi kohe kust saada tagasilda. Kas nendel sildadel on mingi erinevus ka, kui kardid on erinevad. Kui tagasillaga asjad korda saavad,
siis on vaja mootorikinnitused teha. keevitusega pole probleemi, aga ma tahaks selliseid kinnitusi mis käivad klambriga ümber raami(nagu on istmetugi).
Just neid klambreid ongi mul vaja, aga ei tea kust saada.
Kas neid pilte mis on väga suured seal teema alguses on võimalik ära kustutada või väiksemaks teha? Mind need suured pildid häirivad Mad ja ma arvan et ka teisi.
Tagasi üles Go down
mart1n

mart1n


Postituste arv : 257
Join date : 25/08/2009
Age : 44
Asukoht : Rapla

sassi kart 50cm3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: sassi kart 50cm3   sassi kart 50cm3 EmptyNelj Mai 03, 2012 3:44 pm

Tagasilla asemel mõtlesid ehk võlli? Suurel tehaseraamil olid võllil otsad väiksema läbimõõduga. Ei tea, kuidas sel väikesel asi tehtud? Sirgeks ei anna painutada, suht pehme ikkagi?
Pilte saad kustutada -> klikka postituse ülevalt servast (selle postituse, kus pildid on) "edit" ja edasi saad ehk ise aru, mis teha tuleb Wink
Tagasi üles Go down
sass

sass


Postituste arv : 48
Join date : 15/10/2011
Age : 25
Asukoht : Tartumaa, Nõo

sassi kart 50cm3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: sassi kart 50cm3   sassi kart 50cm3 EmptyReede Mai 04, 2012 12:23 am

Mõtlesin võlli jah. võlli ma pole veel proovinud painutada. Ma arvan et eelmine omanik oli selle kardiga kuskilt august
läbi sõitnud, sest see pool kust võll kõver on seal oli ka võllilaager katki.
Tänan piltide kustutamise abi eest. Panen millalgi uued korralikud pildid, hetkel ei saa pilti teha sest garaaz on servaveereni kõiksugu asju täis.
Tagasi üles Go down
sass

sass


Postituste arv : 48
Join date : 15/10/2011
Age : 25
Asukoht : Tartumaa, Nõo

sassi kart 50cm3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: sassi kart 50cm3   sassi kart 50cm3 EmptyTeis Juun 12, 2012 7:40 pm

Üle pikaaja on asjad natukene arenenud. Ostsin ära tagapiduri, mis enne kuulus pocket bikele. Pidurile on vaja kinnitused teha. Kõige rohkem vajab nuputamist piduriketta kinnitus, sest sellel hakkab olema kolm kinnitus auku väga võlli ligidal, järelikult peab selle kinnituse ise tegema( võibolla saab vana kasutada) Rolling Eyes . Veovõll painutati sirgeks ja ära ei murdunud Very Happy .
Plaanis on hakata järgmisena mootorile ja pidurile kinnitusi tegema.
Kui kellelgi on müüa neid roolitoru all otsas olevaid pulki (ei tea mis need on, öelge)(2tk) siis andke teada.
Tagasi üles Go down
sass

sass


Postituste arv : 48
Join date : 15/10/2011
Age : 25
Asukoht : Tartumaa, Nõo

sassi kart 50cm3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: sassi kart 50cm3   sassi kart 50cm3 EmptyReede Aug 10, 2012 12:04 am

Nii, alustan siis sellest, et need minu poolt nimetatud roolitoru otsas olevad pulgad lasi vanaisa tööjuures uued teha. Uued on natukene raskemad, aga selle eest korralikumad ja sain need veel tasuta. Mootorist niipalju, et kinnitusi pole veel tehtud, aga ega need ka keevitamata ei jää. Mootori jaoks panin kokku ühe mopeedi ja mootor peale. Täna läks siis mootor ka suure punnimise peale tööle Very Happy . Asi algas siis sellest et võtsin silidri mha ja siis oli mu näoilme midagi sellist- Shocked -üks kolvirõngas oli 5või 6 kohast katki ja teisel oli ainult üks ots murdunud, kolvil olid muidugi suured ,,vaod,, sees, aga silindril ei olnud midagi viga eriti ainult üks kriim oli.leidsin siis ühe kasutatud kolvi ja poest olid juba uued rõngad ostetud ja silinder oli ka olemas, niiet mootor kokku. Süütenurk umbes õigeks ja teisest löögis mootor töötas aga mitte eriti kaua vaid 4-5 sekundit siis suri välja. regullisime karpat ja siis töötas natuka kauem aga ikka sureb välja. Ei saa vist bensiini peale.
Tagasi üles Go down
mart1n

mart1n


Postituste arv : 257
Join date : 25/08/2009
Age : 44
Asukoht : Rapla

sassi kart 50cm3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: sassi kart 50cm3   sassi kart 50cm3 EmptyReede Aug 10, 2012 2:10 pm

Hmm, kas siit tuleb Roadrunner16 vol.2 Very Happy . Sa hoia fotokas alati käepärast, kui mootorit lammutad, igasuguseid pärleid võib leida sealt. See, miks sul välja sureb, sõltub päris mitmest tegurist. Kütuse tase karpas, nõela kõrgus, tühikäigu kruvi asend, düüside jämedused, õhufiltri olemasolu (väga vajalik element kahetaktilisel), õige süütenurk, korralik toimiv küünal ja küünlajuhe, jne. Kontrolli kõiki!
Tagasi üles Go down
sass

sass


Postituste arv : 48
Join date : 15/10/2011
Age : 25
Asukoht : Tartumaa, Nõo

sassi kart 50cm3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: sassi kart 50cm3   sassi kart 50cm3 EmptyReede Aug 10, 2012 4:05 pm

Küünal ja küünlajuhe on korralikud, säde on väga hea. Viga võib olla tõesti süütenurgas, ujukitasemes või õhufiltris, mida küljes ei ole, sest mul on ainult filtri ümbris plastik. Düüsi kohta ei oska öelda midagi. Ujuki taset muutsime küll aga ei olnud vahet märgata. Tühikäigu ja segukruvi kruttisime ka kinni ja lahti, aga midagi ei muutunud. Nõela kõrgust minuarust sellel masinal muuta ei saa. Unustasin eelmises postis öelda, et kui käima löön siis kohe lähevad pöörded põhja ja siis sureb varsti välja ja silindri küljes oleva keerme keerasin ka maha ja nüüd on vaja keermeliimi, võib olla jääb pidama.
Tagasi üles Go down
sass

sass


Postituste arv : 48
Join date : 15/10/2011
Age : 25
Asukoht : Tartumaa, Nõo

sassi kart 50cm3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: sassi kart 50cm3   sassi kart 50cm3 EmptyReede Juun 07, 2013 12:34 pm

Nii...
Vahepeal on päris palju aega jälle mööda läinud, aga see et pöörded põhja läksid kohe tuli sellest et gaasitross oli katki ja trossikiud olid kinni.
Vana mootor hakkas ka lõpuks käima aga vedama ei hakkanud mitte kuidagit moodi. Seega hakkasin mootorit lahkama ja mis selgus, käigukasti hammakad olid ilma hammasteta Mad No . Nüüd hakkasin kokku panema uut mootorit, käigukast on koos juba, ehk kõige hullem osa on möödas. Mootori jaoks tuleb mul veel üks suurem väljaminek, sest uus silinder ja pea on vaja osta Sad .
Njaaa, see võll mis sirgeks painutati see läks uuesti kõveraks, täpselt sealt kust enne oli ega teda vist sirgeks enam ei saa.
Kellel on pakkuda igasuguseid kammaka ja piduriketta kinnitusi mis käivad tagavõllile, siis ma vaatan kõik pakkumised üle Võite ka erasõnumiga pakkumisi teha. Mul on nendest jubinatest puudus kuna osad on katki ja hammakale tuleb uus ja pidurikettale ka uut vaja. Varsti loodan keevitama ka hakata, aga enne ei saa kui mootor koos.Tuli suht pikk jutt vast saate ikka aru. Very Happy
Tagasi üles Go down
sass

sass


Postituste arv : 48
Join date : 15/10/2011
Age : 25
Asukoht : Tartumaa, Nõo

sassi kart 50cm3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: sassi kart 50cm3   sassi kart 50cm3 EmptyReede Juun 07, 2013 12:53 pm

Ja seda käigukangi asja tahtsin ka küsida. Kuna mul seda pole siis pean ise tegema, palun öelge või saatke pilte siia milline käigukang ja kinnitus teie kardil on? Kas laagritega, puksidega või lihtsalt poltidega kinni?
Tagasi üles Go down
sloppi1234




Postituste arv : 116
Join date : 01/08/2012
Asukoht : Harjumaa,kuusalu

sassi kart 50cm3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: sassi kart 50cm3   sassi kart 50cm3 EmptyReede Juun 07, 2013 4:58 pm

Pildid ,kuidas suurel raamil käigukang on;
sassi kart 50cm3 Kigukang
sassi kart 50cm3 Kigukang3

Väikesel raamil on käigukangi kinnitus veidi teistsugune,kuid pildid peaks andma üldise ülevaate kuidas asi toimib.Mul endal on käigukang laagrite peal ja mootorit ja kangi ühendava varda otsas uniballid.


Viimati muutis seda sloppi1234 (Nelj Apr 17, 2014 1:51 am). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles Go down
sass

sass


Postituste arv : 48
Join date : 15/10/2011
Age : 25
Asukoht : Tartumaa, Nõo

sassi kart 50cm3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: sassi kart 50cm3   sassi kart 50cm3 EmptyReede Juun 07, 2013 5:21 pm

Aitäh piltide eest! Minul hakkab käiguvahetus toimuma trossiga kuna v-50 mopeedimootoril on käsikäigud. Kangi kinnituskõrvad on ka paremal pool. Üritan siis midagi sarnast välja mõelda.
Tagasi üles Go down
mart1n

mart1n


Postituste arv : 257
Join date : 25/08/2009
Age : 44
Asukoht : Rapla

sassi kart 50cm3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: sassi kart 50cm3   sassi kart 50cm3 EmptyReede Juun 07, 2013 6:57 pm

Kas sel mopil oligi nii, et käiku vahetati siduriheebliga, kui seda all hoida ja keerata. Kokku peaks siis olema 2 käiku. Ma pean tuulama, mul kuskil oli äkki isegi käigukang sellisele, pead ei anna Very Happy
Tagasi üles Go down
sloppi1234




Postituste arv : 116
Join date : 01/08/2012
Asukoht : Harjumaa,kuusalu

sassi kart 50cm3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: sassi kart 50cm3   sassi kart 50cm3 EmptyReede Juun 07, 2013 7:54 pm

Leidsin ühe käigukangi,asja küll veidi tuunitud
sassi kart 50cm3 Kangp

Kas selline ei käinud nendel väikestel raamidel?Suurele raamile ta igatahes külge ei läinud.


Viimati muutis seda sloppi1234 (Nelj Apr 17, 2014 1:50 am). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
sass

sass


Postituste arv : 48
Join date : 15/10/2011
Age : 25
Asukoht : Tartumaa, Nõo

sassi kart 50cm3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: sassi kart 50cm3   sassi kart 50cm3 EmptyReede Juun 07, 2013 8:47 pm

Jah, mopil on nii et sidur alla 1. käik üles, keskel vaba ja alla 2. käik. Kui sidurit alla ei vajuta siis käiku sisse ei saa panna sest lingil on ehitatud üks äär pikemaks, mis ei lase käigu käepidet keerata, ah ma ei oska seletada seda, igaljuhul umbes nii on jah. Very Happy
Mul tuleb ilmselt kardil sidurilingi juurest 2 trossi, 1 tross on sidur mis läheb mootorisse ja 2. tross käigukangi juurde mis takistab käigu sisse panemist ilma sidurita, ehk kui siduri kangi tõmban siis läheb käigukangil mingi lukk eest ära ja siis saan käigu sisse panna. Segane värk Very Happy
Selle väikse kardi käigukangi pole ma näinud, aga minuarust oli kang paremal pool mitte keskel.
Ja selle raami originaal mootor ongi v-50 niiet ma olen õige valiku teinud Twisted Evil , nägin samasugust karti kuskil muuseumis ja seal oli ka v-50 mootor.

Mart1n, otsi kindlasti, isegi kui näha seda saaksin siis ma oleks väga tänulik.

sloppi kas see peaks olema minu kardile sobiv kang?
Tagasi üles Go down
sass

sass


Postituste arv : 48
Join date : 15/10/2011
Age : 25
Asukoht : Tartumaa, Nõo

sassi kart 50cm3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: sassi kart 50cm3   sassi kart 50cm3 EmptyReede Juun 07, 2013 9:17 pm

Üritan siia panna mingid pildid ka mis kunagi leidsin.
http://varjupaik.jjts.ee/images/eksp_854_0707070449.JPG

http://varjupaik.jjts.ee/images/389_IMG_7767%20(Small).JPG

http://varjupaik.jjts.ee/images/706_IMG_7766%20(Small).JPG

http://varjupaik.jjts.ee/images/903_IMG_7765%20(Small).JPG

http://varjupaik.jjts.ee/images/409_IMG_7764%20(Small).JPG

Sellel kardil on peal v-50m, ehk v-50-st natuke uuem, silindri ja silindripea jahutusribisd on muudetud võibolla ka käigukastis midagi ja sees on lillsidur mis erineb ketaste ja korvi poolest tavalisest v-50-ne sidurist.
Tagasi üles Go down
sloppi1234




Postituste arv : 116
Join date : 01/08/2012
Asukoht : Harjumaa,kuusalu

sassi kart 50cm3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: sassi kart 50cm3   sassi kart 50cm3 EmptyReede Juun 07, 2013 11:07 pm

Ma vaatasin su esimesi pilte,seal paistis nagu ,et peaks minema,aga kui saa aretad miskit trossidega siis ma ei usu ,et see kang sobib.Ise arvasin ,et on väikse raami käigukang,kuna ühelegi suurele raamilte ta ei sobinud.Ise pole sellist trossidega käiguvahetussüsteemi oma silmaga kardil näinud,ei oska aidata.Tee mõni pilt ka kui asi edeneb,saan kah targemaks Very Happy
Tagasi üles Go down
sass

sass


Postituste arv : 48
Join date : 15/10/2011
Age : 25
Asukoht : Tartumaa, Nõo

sassi kart 50cm3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: sassi kart 50cm3   sassi kart 50cm3 EmptyLaup Juun 08, 2013 12:30 am

Jah, pilte teen kindlasti kui midagi juhtuma hakkab. See v-50 mootoriga kart trossiga käiguvahetus oli originaalis tehases juba, kusjuures neid karte tehti Eestis. Mingi mudel oli vist K-9.(Estonia K-9 äkki?)
Tagasi üles Go down
mart1n

mart1n


Postituste arv : 257
Join date : 25/08/2009
Age : 44
Asukoht : Rapla

sassi kart 50cm3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: sassi kart 50cm3   sassi kart 50cm3 EmptyLaup Juun 08, 2013 3:10 pm

Tuulasin täna selle kangi asjus. Hetkel veel ei leidnud. Ma ei julge isegi seletada, kuidas see välja nägi. Nagu tavaline minski kang, ainult all otsas oli koht trossi kinnitamiseks ja käkude fikseerimise lülid.
Tagasi üles Go down
sass

sass


Postituste arv : 48
Join date : 15/10/2011
Age : 25
Asukoht : Tartumaa, Nõo

sassi kart 50cm3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: sassi kart 50cm3   sassi kart 50cm3 EmptyLaup Juun 08, 2013 5:04 pm

Olen vaikselt mõelnud kuidas kangi teha ja hakkab juba looma kui olen valmis mõelnud panen mõtted paberile ja selle järgi siis teen umbes Wink
Tulin just Kolga laadalt, kardile kahjuks midagi ei saanud aga mopile sain vasaku peegli:D Ja üks kardi tagarehv oli ka aga ei ostnud sest aind 1 oli ja velg oli ka võõras kuidagi.
Mart1n, tänan et otsimisega vaeva näed, kui üles ka leiaks oleks super Smile
Tagasi üles Go down
mart1n

mart1n


Postituste arv : 257
Join date : 25/08/2009
Age : 44
Asukoht : Rapla

sassi kart 50cm3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: sassi kart 50cm3   sassi kart 50cm3 EmptyReede Juun 14, 2013 7:33 pm

Tee või tina, aga ei leia seda kangi hetkel. See on alati nii, muidu seisab jalus, aga kui otsima hakkad, siis ei leia kuskilt.
Tagasi üles Go down
sass

sass


Postituste arv : 48
Join date : 15/10/2011
Age : 25
Asukoht : Tartumaa, Nõo

sassi kart 50cm3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: sassi kart 50cm3   sassi kart 50cm3 EmptyReede Juun 14, 2013 11:52 pm

Ok, ega midagi, tegelikult me juba hakkame seda kangi ise tegema.
Raam on nüüdseks kokku keevitatud ja mootorikinnitusi ning üldse neid klambreid millega kõik kini on iste ja mootor jm, neid hakkasime ka tegema.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





sassi kart 50cm3 Empty
PostitaminePealkiri: Re: sassi kart 50cm3   sassi kart 50cm3 Empty

Tagasi üles Go down
 
sassi kart 50cm3
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2Mine lehele : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» O:kart
» kart 350ccm
» O:125ccm kart
» M: Kart 125cc
» müüa kart

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
 :: Omad kardid-
Hüppa: