Vihased ja õlised...

HomeHome  PortalPortal  FOORUM  CalendarCalendar  KKKKKK  OtsiOtsi  Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri  KasutajagrupidKasutajagrupid  RegistreeriRegistreeri  Logi sisse  

Share | 

Minsk kart - piduriklotsid, kuidas saab?

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down 
AutorTeade
jannoke

Postituste arv : 21

PostitaminePealkiri: Minsk kart - piduriklotsid, kuidas saab?   Reede Nov 19, 2010 5:04 pm

Ma ka sain endale ühe kardiromu. Pidurid kinni ja Esimestel on kõik klotsid puud ja tagumisel lagunes üks ära lahtisaamise käigus.
Kas neid kardi piduriklotse saab niisama ka või tuleb kõik nad ise valmis meisterdada mingist muust klotsist?

Ma isetegemise kohapealt suht algaja kardiasjades.
Tagasi üles Go down
taitz

Postituste arv : 31

PostitaminePealkiri: Re: Minsk kart - piduriklotsid, kuidas saab?   Reede Dets 31, 2010 6:49 am

lihtsaim viis ise valmistada sest antud masinatele on väga raske juppe leida. . . leia keegi kes nt töötab kuskil freesijana v misd iganes ja freesi klotsi paksus välja mingist toorikust, nt mingi vene aegse bellarusi piduriklotsist( leiad agrovarust või agrokaupadest kuskilt) v millest iganes sarnasest detailist, ülejäänu teed juba lihtsamate tööriistadega ära!( augud ja neetimise) Kardan, et originaali suhteliselt raske leida, kuna olen ise 9 kardi omanik siis tean, kui raske see on!!! Aga võib jopata;)
Tagasi üles Go down
jannoke

PostitaminePealkiri: Re: Minsk kart - piduriklotsid, kuidas saab?   Reede Dets 31, 2010 6:52 am

jamh.. mul ka 89'. Jama on mudugi selles, et mul on mõlema esimese piduri paarist üks puudu. Mudu veel freesiks klotsi kuskilt valmis... aga pole metalligi, kuhu kinnitada.
Aga noh... ma esialgu pole veel mootorit töölegi saand..ja präägu jõudsingi nii kaugele et mootor on pooleldi lahti. Et korpus pooleks saada siis on vist vaja ka magneeto otsast saada (mis on rajulit kinni paakunud ja puuduvad tõmmitsad, et seda sikutada) ja teine variant on siduri poolt see hammaka lahti saada..aga ma pole päris kindel kas ja kuidas see hammaratas sealt otsast ära käib.
Tagasi üles Go down
taitz

PostitaminePealkiri: Re: Minsk kart - piduriklotsid, kuidas saab?   Reede Dets 31, 2010 7:01 am

võta see teine pool piduriklotsi metallist kaasa ja mine mõne tuttava freesija juurde, teeb sulle samasuguse valmis, natuke kll vtab aega see aga ehk saad kokkuleppele mingi hea hinnaga, nt firma kus ma ise töötan CNC digitaal treipingi peal ja samuti olen pragrammeeritava freespingi operaator võin öelda et sellega läheb aega natuke, siis oleks hea tutvus, sest muidu läheb asi kalliks:S meil siin 300.- tund. Seadistamine ja programmeerimine ise juba võtab 2-3 tundi!!! seega jahm . . . kallis lõbu! Mida vähem detaile seda kallim. . .Life is life:)
Tagasi üles Go down
jannoke

PostitaminePealkiri: Re: Minsk kart - piduriklotsid, kuidas saab?   Reede Dets 31, 2010 8:01 am

njah..kahjuks mul pole üldse auto/mehaanika ala peal tuttavaid, niiet see tuleb ise ilmselt kuidagi välja mõelda. Aga noh..esialgu on tagapidur olemas...sai teine restaureeritud..eks näeb, kas peale esimest pidurdust viskab klotsi raua pealt maha või mitte Very Happy
Tagasi üles Go down
taitz

PostitaminePealkiri: Re: Minsk kart - piduriklotsid, kuidas saab?   Reede Dets 31, 2010 6:37 pm

(Y) Very Happy
Tagasi üles Go down
djdoc

Postituste arv : 24

PostitaminePealkiri: Re: Minsk kart - piduriklotsid, kuidas saab?   Reede Mai 13, 2011 1:29 am

Teema küll vana kuid lugejale tuleb kasuks

Niisiis enda kogemusest.
Endal oli vaja ümmargusi piduriklotse,kuskilt poest osta või lasta teha vist on mõtetult kallis.Ostsin siis vene autoosade poest ziguli piduriklotsi ja EPO liimi. Lõikasin ringid rellakaga välja ja liimisin liimiga kinni.Tulemus oli hea klotsid püsivad ja maksma läks mingi neli euri. piduriklots 25 kroon ehk siis alla kahe euro ja epo liim mingi alla 3 euro.Ühest piduriklotsist sain teha ette komblekti piduriklotse ja üks jäi veel tagavaraks ehk siis 5 klotsi kokku
Tagasi üles Go down
mart1n

Postituste arv : 257

PostitaminePealkiri: Re: Minsk kart - piduriklotsid, kuidas saab?   Kolm Mai 18, 2011 1:36 am

Ma mõtlesin sama asja teha mingi kõvema kummiseguga, nagu jalgratastel v-pidurid. Küluvad vast küllalt kiiresti, aga seeest on pidamist kuhjaga.
Tagasi üles Go down
Sponsored content

PostitaminePealkiri: Re: Minsk kart - piduriklotsid, kuidas saab?   

Tagasi üles Go down

Minsk kart - piduriklotsid, kuidas saab?
Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1